T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

YAPIMI TAMAMLANAN YOĞUNBAKIM ÜNİTEMİZ HİZMETE AÇILDI

Güncelleme Tarihi: 15/02/2021

            Amasya Valimiz Sayın Mustafa MASATLI, Milletvekillerimiz Mustafa Levent KARAHOCAGİL, Hasan ÇİLEZ, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif KESMEKAYA, Merkez İlçe Başkanı Galip UZUN, Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet UYANIK, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öner NERGİZ, Başhekimimiz Doç.Dr. Seyhan YILMAZ, Hekimlerimiz ve personellerimizin katılımları ile yapımı tamamlanan yeni yoğunbakım ünitemiz 15.02.2021 tarihi itibari ile hizmete açıldı.

          Başhekimimiz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

          ‘’Bugün burada özellikle ilimizin ve çevre illerin yoğunbakım yatağı ihtiyacında önemli bir rahatlama sağlayacağına inandığımız ve mevcut pandemi şartlarında inşaatını bitirip tescil aşamasına geldiğimiz 28 yatak kapasiteli 3. Basamak yoğunbakım ünitemizin açılış törenini için bulunmaktayız.

          Yoğunbakım ünitemizin tescil edilmesi ile birlikte son 1 yıllık sürede 38 olan erişkin yoğunbakım ünitesi yatak sayımızı yaklaşık olarak 2 katına çıkarabilmiş olacağız bunun farklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Son sistem yerli ve milli ileri teknolojik cihazlarla donatılan yoğunbakım ünitemizin ilimize kazandırılmasında başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere Sayın Valimiz Mustafa MASATLI’ya, Milletvekillerimiz Mustafa Levent KARAHOCAGİL ve Hasan ÇİLEZ’e , İl Sağlık Müdürümüz ve Müdürlük personellerimize, özellikle bugün burada bulunan ve bulunamayan hastane idarecilerimize, destek ve katkılarını esirgemeyen sağlık çalışanı ve teknik personel arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Yapılan tüm hizmetlerin ilimize vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’             

 

             KAMUOYUNA DUYURULUR.

IMG_3125.JPG
IMG_3133.JPG
IMG_3179.JPG

IMG_3212.JPG
IMG_3218.JPG
IMG_3228.JPG
IMG_3262.JPG
IMG_3289.JPG
IMG_3290.JPG
IMG_3319.JPG