Sağlık hizmetlerini daha iyi bir şekilde verilmesi için randevu sistemine geçilmiştir. MHRS adı ile kurulan özel sistem sayesinde hastaneye gitmeden önce kişilerin randevu alması gerekmektedir. Hastane randevu alma noktasında kişilerin online olarak işlemlerini yapabilecek durumda olması, randevu alma işlemlerini çok kolay bir hale getirmektedir. İlk defa randevu alacak kişilerin tek bir defaya mahsus olmak üzere üyelik oluşturması yeterli olacaktır. Üyelik açıldıktan sonra ise sonraki randevu işlemlerinden aynı üyelik bilgileri ile giriş yapılarak randevu alma işlemleri tamamlanacaktır. Bu açıdan zorlanmadan ve sorun yaşamadan sizler de randevu konusundaki işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hastane Randevu Almak Ücretli Mi?

Hastane randevu alma konusunda online olarak yapılacak işlemlerde ücret verilmemektedir. Bu nedenle kişilerin istediği zaman online uygulamalardan yararlanması yeterli olacaktır. Yapılan işlemlerde aşağıda yer alan adımların takip edilmesi yeterli olacağı gibi istenilen tarih ve saate randevu alınabilecektir. Online olarak yapılacak hastane randevu alma işlemlerinde kişilerin unutmaması gereken nokta, hastane randevu alma hizmetlerinin sadece devlete bağlı sağlık kurumları için geçerli olduğudur. Özel hastane ve sağlık merkezleri için MHRS sistemi kullanılamamaktadır. Bu nedenle bu sağlık kurumları için kişilerin hastaneler tarafından sunulan özel randevu sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Hastane randevu alma konusunda kişilerin online işlemleri yapabileceği gibi Alo 182'yi de araması mümkündür. Bu açıdan istenilen yöntemin kullanılması ile birlikte hastane randevu alma işlemleri tamamlanmış olacaktır. Üstelik internet üzerinden yapılacak işlemlerde kişiler için çok daha fazla seçenek mevcuttur. Hastane randevu alma formunun doldurulması sonrasında kişilerin ekranda yer alan takvim üzerinden ilgili doktorun hangi günlerin ve saatlerinin boş olduğunu görmesi mümkündür. Bu açıdan kişilerin kendisi için en uygun tarihin hangi olduğunu görüntülemesi ve bu kapsamda uygun bir tarihe randevu alması çok daha kolaydır. Fakat telefon üzerinden yapılacak işlemlerde de görevli personel tarafından olabildiğince bilgi verilmeye çalışılmaktadır.

 

İstek ve Önerilerinizi Bize Yazabilirsiniz.

Lütfen Adınızı ve Soyadınızı Giriniz.
Lütfen telefon numaranızı girin
Lütfen e-mail adresinizi giriniz Posta adresi geçerli değil
Mesajınızı girin

Görüş,Öneri ve Şikayetleriniz ile ilgili bize yazabilirsiniz.

Lütfen Adınızı ve Soyadınızı Giriniz.
Lütfen telefon numaranızı girin
Lütfen e-mail adresinizi giriniz Posta adresi geçerli değil
Mesajınızı girin

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top